Bakan Oğuz 15 Kasım Cumhuriyet Bayram’ını kutladı

Bakan Oğuz 15 Kasım Cumhuriyet Bayram’ını kutladı

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, 15 Kasım 1983 tarihinin Kıbrıs Türk halkının hep gurur ve onur duyacağı, varoluş ve özgürlük mücadelesini devlet kurarak saygınlıkla taçlandırdığı önemli tarihi bir gün olduğunu yaptığı açıklamada altını çizdi.  

Bakan Dursun Oğuz, KKTC’nin 39’uncu kuruluş yıldönümü sebebiyle yayımladığı mesajında, “Kıbrıs Türk halkının bağımsızlık ve özgürlüğünün en önemli günü olan Cumhuriyetimizin yeni yaşını her yıl olduğu gibi bu yılda gururla karşılarken, geçmişte yaşanan zor günleri de asla hafızalarımızdan çıkarmadan kararlılıkla geleceğe güvenle bakarak, çok büyük fedakarlıklarla kurulan devletimizi her alanda daha iyiye götürme düşüncesinde ve niyetindeyiz’ dedi.

Oğuz açıklamasına şu sözlerle devam etti: 

Özgürlük Liderimiz Dr. Fazıl Küçük, Kurucu Cumhurbaşkanımız Rauf R. Denktaş’ı ve tüm özgürlük ve bağımsızlık şehitlerimizi en kalbi duygularımla rahmetle ve saygıyla anıyorum. Gazilerimizi ise şükran ve minnetle selamlıyorum. Cumhuriyetimizin en büyük güvencesi Büyük Türk Ulusu’na ve Türk Silahlı Kuvvetleri ile Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri ve Güvenlik Kuvvetlerimize olan sarsılmaz güvenimizi bir kez daha anımsatır, tüm halkımın Cumhuriyet Bayramını kutlarım.

 

Print
Posted: Kas 15, 2022,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags: