20 TEMMUZ BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI MESAJI

20 TEMMUZ BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI MESAJI

20 Temmuz 1974 Mutlu Barış Harekâtı’nın 48’inci yıldönümünü kutluyoruz. Barış Harekâtı, Kıbrıs Türk halkının onurlu varoluş mücadelesinde önemli bir dönüm noktasıdır. Kıbrıs Türk halkı 1963-74 arasındaki zorlu dönemde büyük acılar çekmiş, çetin mücadeleler vererek varlığını sürdürmüştür.

Halkımız, Barış Harekâtıyla birlikte, özgür ve güven içinde yaşayabileceği, kendi kendini yönetebileceği bir coğrafyaya kavuşmuştur. Bugün halkımız, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin desteğiyle, huzur ve güven içinde yaşamakta, geleceğe umutla bakmaktadır.

Kıbrıs Türk halkının yıllarca sürdürmüş olduğu varoluş mücadelesinin yerini, bu kez üreticilerimizin bu topraklardan kopmamaları, emeklerinin değerini bulması mücadelesi almıştır. Bu noktada insan haklarına aykırı olan ambargo ve izolasyonların kaldırılması, halkımızın ve üreticilerimizin dünyayla bütünleşmesi büyük önem taşımaktadır. Bizler de çalışmalarımızı bu doğrultuda yürütmekte, üreticilerimizin önünü açmak için tüm kapıları zorlamaktayız. Üreticilerimizin rahat nefes almasını sağlamak için tüm gücümüzü seferber etmiş durumdayız. Mücadele ruhu güçlü olan Kıbrıs Türk halkı tüm sıkıntılı günleri güç birliği ile atlattığı gibi, bu kriz karşında da dimdik ayakta duracaktır.  

Halkımızın Barış ve Özgürlük Bayramı’nı kutlar, bu topraklarda insanca ve özgürce yaşayabilmemiz için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anar, gazilerimize en derin sevgi ve saygılarımı sunarım.

Dursun OĞUZ

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı

 

 

Print
Posted: Tem 19, 2022,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags: