BAKAN ÇAVUŞOĞLU, 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ DOLAYISIYLA MESAJ YAYINLADI

BAKAN ÇAVUŞOĞLU, 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ DOLAYISIYLA MESAJ YAYINLADI

Öğretmenlerimiz, geleceğimizin  teminatı çocuklarımızın ve gençlerimizin yetiştirilmesi gibi çok önemli ve kutsal bir görevi ifa etmektedir.

Öğretmenlerimiz, çocuklarımız  ve gençlerimizin eğitimi ve iyi yetiştirilmesi için her koşulda fedakârca görev yapmakta, toplumsal değerlerimizin gelecek nesillere aktarılmasında önemli  bir sorumluluk üstlenmektedir.

Öğretmenlerimiz, aydın ve çağdaş nesiller yetiştirmek için büyük emekler sarfetmektedir. Bu yönde çalışmalarını sürdüren öğretmenlerimiz, dün olduğu gibi bugün ve yarın da “Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister” diyen Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde olmaya devam edecektir.

Millet mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik ünvanın verildiği bu anlamlı günde, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü ve aramızda bulunmayan  öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anar, ülkeye ve topluma hizmet eden tüm meslektaşlarıma teşekkürlerimi iletir, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlarım.

Nazım Çavuşoğlu 

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı

Print
Posted: Kas 23, 2021,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags: