BAKAN OĞUZ: SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN BİRARAYA GELDİK

BAKAN OĞUZ: SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN BİRARAYA GELDİK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda yer alan toplantıya, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Faiz Sucuoğlu, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, Bakanlık Müdürü Efsun Kaşif Salel, Bakanlık Müsteşarı Erçin Tekakpınar, İhtiyat Sandığı Dairesi Müdürü Erman Yaylalı, Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürü Ayşe Avseven, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Emirali Deveci, Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği ile Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği’nden temsilciler katıldı.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, yıllarca biriken sorunların çözümüne yönelik biraraya geldiklerini belirterek, toplantının hükümetin gösterdiği duyarlılığın bir mesajı olduğunu kaydetti.

Bakan Oğuz, özellikle geçmişe yönelik sorunların çözülmesi, gelecek ile ilgili kaygıların ortadan kalkması açısından bugünkü çalışmayı önemsediklerini dile getirdi.

Bakan Sucuoğlu’nun son zamanlardaki girişimleri ile çalışma hayatında bazı iyileşmeler olduğunu vurgulayan Bakan Oğuz, çalışma hayatının istihdam anlamında en büyük çerçevesi çizen çiftçi ve hayvancının sorunlarının çözümü konusunda çalışma yapacaklarını belirtti.

SUCUOĞLU: ÇİFTÇİ VE HAYVANCIMIZA PROJELER ÇERÇEVESİNDE DESTEK VERMEYİ AMAÇLIYORUZ

Toplantı öncesinde konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Faiz Sucuoğlu, çiftçi hayvancıların içinde bulundukları sorunlarına çözüm üretmek amacında olduklarını belirterek, yerel iş gücü desteklemek adına birlikte yapılacak açılımlara dikkat çekti.

Sucuoğlu , “Çiftçi ve hayvancımıza, yerel iş gücünü destekleme anlamında projeler çerçevesinde katkı vermeyi amaçlıyoruz. Özellikle çiftçi ve hayvancıların problemleri, kurak mevsim nedeniyle prim ödemede sıkıntı çektikleri ve belli bir yaştan sonra emeklilik maaşının ortada olmaması gibi ciddi maddi sıkıntılar olduğu yönündeydi. Bu durum bizi rahatsız etti. Tüm bunlara nasıl bir açılım getireceğiz, bunları tartışacağız” dedi.

 

Print
Posted: Eki 31, 2019,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags:
«Ocak 2023»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345