BAKAN OĞUZ: ÜRETİCİNİN AYAKTA KALMASI İÇİN YAPILAN HER PROJE ÖNEMLİ

BAKAN OĞUZ: ÜRETİCİNİN AYAKTA KALMASI İÇİN YAPILAN HER PROJE ÖNEMLİ

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, tüm dünyada üretimin daha çok anlam kazandığı bir süreçten geçildiğine işaret ederek, üreticinin ayakta kalması için yapılan her türlü projenin büyük önem taşıdığını söyledi.

 Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı  (TİKA) Lefkoşa Ofisi tarafından Gazimağusa Sera Üretim ve Pazarlama Kooperatifi Limited’e 40 dönümlük uzun ömürlü sera örtü naylonu desteği yaptı. Yapılan destek kapsamında bugün kooperatif lokalinde tören düzenlendi.

Törende konuşan Bakan Oğuz, hükümet olarak kooperatifçiliği desteklediklerini dile getirerek, üreticilere birlik ve kooperatif çatısı altında toplanması çağrısında bulundu.

 DENİZ: PANDEMİ SÜRECİNDE YERLİ ÜRETİM DAHA ÇOK ÖNEM KAZANDI

Gazimağusa Sera Üretim ve Pazarlama Kooperatifi Limited Başkanı Hasan Deniz, yaptığı konuşmada tüm dünyanın bir pandemi sürecinden geçtiğini belirterek, Türkiye Cumhuriyeti ile KKTC arasında süregelen destek ve işbirliğinin bu sürecin atlatılmasına da katkı sağladığına vurgu yaptı.

 Bu süreçte yerli üretimin daha çok önem kazandığını dile getiren Deniz, kooperatife yapılan desteğin büyük önem taşıdığının altını çizdi.

KÜÇÜKÇAVUŞ: ÜRETİME DESTEK VERMEYE DEVAM EDİLECEK

TİKA Lefkoşa Ofisi Koordinatörü Havva Pınar Küçükçavuş da, TİKA Lefkoşa Ofisi’nin geçtiğimiz yılın sonunda hizmete girdiğini belirterek, pandemi sonrası normalleşme sürecinde ülke üretimine destek vermeye devam edileceğini vurguladı.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter de, özellikle yaşanan pandemi sürecinde yerli üretimin öneminin daha çok ortaya çıktığına dikkat çekti.

BAŞÇERİ: PANDEMİ SÜRECİNİN ARDINAN GIDA ÜRETİMİ VE GÜVENLİĞİ DAHA ÇOK ÖNEM KAZANDI

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri de TIKA Lefkoşa Ofisi açılırken duyduğu heyecanı dile getirerek, TIKA’nın edindiği tecrübelerden KKTC üretiminin fayda sağlayacağına inanç belirtti.

Pandemi sürecinin ardından gıda üretimi ve gıda güvenliğinin daha çok önem kazandığına vurgu yapan Başçeri, Gazimağusa’nın sera üretiminde başı çektiğini belirtti.

(BRT)

Print
Posted: Jun 12, 2020,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags:
«August 2020»
MonTueWedThuFriSatSun
2728
142247

Serdarlı’da Babutsalardaki Zararlı İncelendi

Tarım Dairesi Müdürlüğü ve Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’ne bağlı bitki koruma uzmanları, bugün Serdarlı Bölgesini ziyaret ederek, Serdarlı Belediye Başkanı Halil Kasım ve üreticilerle biraraya geldi.

Read more
293031
143569

BAKAN OĞUZ, 1 AĞUSTOS TOPLUMSAL DİRENİŞ BAYRAMI DOLAYISIYLA MESAJ YAYINLADI

Kıbrıs’ın fethinin 449’uncu, Türk Mukavemet Teşkilatı’nın 62’inci ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın 44’üncü kuruluş yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz.  

 

Read more
12
34
143760

SU KESİNTİSİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

KKTC Su Temin Projesi kapsamında Geçitköy Barajı ve Pompa Tesisleri’nde yapılacak bakım, onarım ve düzenleme (revizyonlar) çalışmaları nedeniyle 05 - 08.08.2020 tarihleri arasında 3 gün boyunca ülke genelinde su kesintisi yapılacaktır.

Read more
5
143861

DEVLET ÜRETME ÇİFTLİKLERİ DAİRESİ- DUYURU

Devlet Üretme Çiftlikleri 32 TL/Kg fiyatından Damızlık oğlak satışlarına başlamıştır.    

 

Read more
6789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456