BAKAN OĞUZ GÜZELYURT BÖLGESİNDE ZEYTİNYAĞI ÜRETİM TESİSLERİNİ ZİYARET ETTİ

BAKAN OĞUZ GÜZELYURT BÖLGESİNDE ZEYTİNYAĞI ÜRETİM TESİSLERİNİ ZİYARET ETTİ

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, Güzelyurt bölgesinde faaliyet gösteren zeytinyağı üretim tesislerini ziyaret etti.

Bakan Oğuz’a ziyareti esnasında Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı Bakanlık Müdürü Mehmet Ercilasun ve Bakanlık danışmanı Ozan Özuyanık eşlik etti.

Bakan Oğuz zeytinyağı üretim tesisleri ziyareti esnasında tesisi ziyaret eden bir grup öğrenci ile birlikte anı fotoğrafı da çekti.

Bakan Oğuz, ilk ziyaretini Güzelyurt’a bağlı Akçay bölgesinde faaliyet gösteren Aydın Zeytinyağları’na yaptı. Bakan Oğuz’u Aydın Zeytinyağları direktörü Durmuş Aydın karşıladı. Ziyareti esnasında vatandaşlarla da sohbet etme imkanı bulan Oğuz, üreticilerle üretime yönelik görüş alışverişinde bulundu.

Bakan Oğuz daha sonra Güzelyurt Bölgesinde faaliyet gösteren Yeşil Lefke Ticaret Ltd’i ziyaret ederek, sofralık zeytin üretim ve paketleme tesisini yerinde inceledi.

Bakan Oğuz’u Yeşil Lefke Ticaret Ltd. direktörü Sezai Sezey karşıladı. Paketleme esnasında incelemede bulunan Oğuz, zeytincilik ve yağ konusunda görüş alışverişinde bulundu. Yerli üretimin önemine vurgu yapan Oğuz, bu tip yerli işletmelerin ürünlerini iç piyasada pazarlaması ve ithal ürünlere alternatif olmasının önemine dikkat çekti.

Print
Posted: Kas 7, 2022,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags: